Zaproszenie do programu


Zaproszenie do programu

Szanowni Państwo,

Prawidłowe żywienie dzieci już od ich najmłodszych lat jest gwarantem optymalnego rozwoju fizycznego i psychicznego oraz zachowania zdrowia w wieku dorosłym. Zarówno niedostateczne, jak i nadmierne spożycie składników odżywczych wraz z pożywieniem może powodować nieodwracalne zaburzenia wzrostu i rozwoju poznawczego, choroby dietozależne (np. otyłość, cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze) zapoczątkowane już w wieku wczesnodziecięcym i pogłębiające się w dalszych latach życia. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest zapobieganie im już od najmłodszych lat dziecka.

W odpowiedzi na te potrzeby Fundacja HelpFood wraz z polską firmą e-condimenta przygotowały Program edukacyjno-żywieniowy VitaMenu adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Do współpracy nad wytycznymi programu zaprosiliśmy niezależnych, wybitnych ekspertów z cenionych uczelni i instytutów naukowo-medycznych tj.: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, Warszawski Uniwersytet Medyczny; prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, Warszawski Uniwersytet Medyczny; dr n. med. Agnieszka Jarosz, Instytut Żywności i Żywienia; dr inż. Ewa Lange, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

 

„DIETY PRZYGOTOWANE SĄ PRZEZ WYSOKIEJ KLASY SPECJALISTÓW, ZAPEWNIAJĄ DOSTARCZENIE WSZYSTKICH NIEZBĘDNYCH SKŁADNIKÓW, ZAPOBIEGAJĄC MOŻLIWYM NIEDOBOROM, A TYM SAMYM INNYM CHOROBOM. PONADTO, TO SĄ DIETY WZORCOWE, CO JEST NIEBAGATELNE, GDYŻ UCZĄ KONSUMENTÓW JAKIE SĄ DLA NICH WŁAŚCIWE PORCJE ORAZ PROPORCJE WIELU PRODUKTÓW…”
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska

 

 

Nadzór merytoryczny nad formą i charakterem zajęć edukacyjno-żywieniowych sprawuje Dorota Zawadzka, wieloletni trener umiejętności społecznych, psycholog rozwojowy i psychodietetyk.

 

Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ OBJĘŁAM PATRONAT HONOROWY NAD VITAMENU, PONIEWAŻ PROGRAMÓW TEGO RODZAJU NADAL JEST NIEWIELE, A ŚWIADOMOŚĆ, JAK WAŻNE SĄ PRAWIDŁOWE NAWYKI ŻYWIENIOWE, MIMO ŻE WZRASTA, NADAL JEST NA NISKIM POZIOMIE. WSPÓLNIE Z EKSPERTAMI VITAMENU PEŁNIĘ NADZÓR MERYTORYCZNY NAD PROGRAMEM, ABY POKAZAĆ, ŻE PRZEMYŚLANE MENU I ŚWIADOMOŚĆ, CO I DLACZEGO JEMY JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW WYCHOWANIA DZIECKA”

Aby Program VitaMenu był efektywny i przyniósł oczekiwane rezultaty musi zainteresować i spodobać się przede wszystkim dzieciom, dlatego do wykładów na temat tego co, kiedy i dlaczego warto jeść, a czego unikać zaprosiliśmy Dr. Sharka, który szybko stał się ulubieńcem dzieci.

Zdecydowana większość programów edukacyjnych dla dzieci, których celem jest nauka zasad zdrowego odżywiania opiera się wyłącznie na teorii. Program VitaMenu, w przeciwieństwie do innych tego typu programów, jest połączeniem edukacji, zabawy i smakowania zdrowych posiłków. Dzieci nie tylko uczą się przez zabawę, które produkty sprzyjają zdrowiu, a które nie, lecz także same przygotowują zdrowe i smaczne posiłki oraz próbują ich.

Posiłki, które polecamy przedszkolom, oparte są na produktach ogólnie dostępnych, jak świeże mięso, nabiał, warzywa, owoce oraz kompozycje e-condimenta. Produkty e-condimenta to składające się w 100% z naturalnych składników, bez jakichkolwiek sztucznych dodatków mixy kasz, muesli, mixy przypraw i ziół, kompozycje do przyrządzania dipów, sosów, dresingów o wysokich walorach prozdrowotnych i obniżonej zawartości soli. Pozwalają one na szybkie przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków dla najmłodszych.

Teraz będziecie Państwo mogli ich spróbować, ponieważ specjalnie dla Was przesyłamy darmowy zestaw 7-miu produktów e-condimenta, z użyciem których będziecie mogli przygotować II śniadanie/podwieczorek i obiad dla 50-ciorga dzieci wg załączonych przepisów z jadłospisów dekadowych VitaMenu oraz 5 produktów e-condimenta do wypróbowania w domu. Abyście mogli Państwo bliżej zapoznać się z Programem VitaMenu otrzymujecie Państwo od nas również specjalny rabat – 25% na zakup „Pakietu Poznaj Nas”. Serdecznie zapraszamy również  do obejrzenia wstępu do pierwszych zajęć edukacyjnych, który dostępny jest na stronie internetowej programu.

„Pakiet Poznaj Nas” zawiera ufundowane przez firmę e-condimenta bezpłatne materiały edukacyjne: 2 filmy ze wstępami do zajęć edukacyjnych z udziałem eksperta programu Doroty Zawadzkiej i bohatera programu Dr Sharka, 2 scenariusze do przeprowadzenia zajęć z dziećmi na temat zdrowego odżywiania, materiały dla rodziców, a także bezpłatne konsultacje żywieniowe z dietetykiem Fundacji HelpFood dla personelu przedszkola oraz specjalnie opracowany jadłospis dekadowy. Pakiet zawiera specjalnie dla Państwa przygotowany zestaw produktów e-condimenta o pomniejszonych gramaturach, tak abyście mogli Państwo wykorzystać całość opakowań do przyrządzenia wszystkich (30-stu) posiłków z jadłospisu dekadowego dla 50-ciorga dzieci. Zamówienie pakietu odbywa się poprzez wypełnienie i listowne odesłanie otrzymanego w e-mailu formularza lub wypełnienie formularza on-line.

KONKURS

 Zapraszamy do udziału w konkursie. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęć z przygotowywania i serwowania dzieciom posiłków przygotowanych wg naszych przepisów i z użyciem produktów e-condimenta. 10 najciekawszych prac nagrodzimy „Pakietem Poznaj Nas”, a zwycięskie zdjęcia z informacją o przedszkolach umieścimy na stronie Fundacji. Zdjęcia wraz z wyrażeniem zgody na ich publikację na stronie Fundacji prosimy wysyłać na adres e-mail: office@fundacjahelpfood.eu. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br. Wyniki ogłosimy 3 sierpnia.

Dopiero po zapoznaniu się z materiałami dydaktycznymi i przetestowaniu Programu VitaMenu w kuchni, po obserwacji skali zadowolenia ze strony dzieci, jak i ze strony rodziców, możecie Państwo podjąć decyzję o wdrożeniu lub nie Programu VitaMenu w swojej placówce.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów audio-video z opiniami i wypowiedziami ekspertów, dyrektorów przedszkoli uczestniczących w Programie oraz rodziców dzieci uczęszczających do tych przedszkoli, które już wdrożyły Program VitaMenu (www.bit.ly/VitaMenu).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Programie.

Formularz on-line oraz więcej informacji znajduje się na stronie: www.fundacjahelpfood.eu